Міжнародний Фестиваль
Української культури у Барселоні

Нові санітарні правила щодо в’їзду до Королівства Іспанія з 7 червня

Покращення епідеміологічної ситуації в Іспанії та досягнення прогресу у процесі вакцинації, який продовжується як в Іспанії, так і в багатьох країнах світу, дозволяють пом’якшити вимоги щодо в’їзду на територію Іспанії для туристів. З 7 червня набуває сили нова нормативна база, деталі якої описуються у цьому документі, та яка містить у собі принципові нововведення: прийнятність швидких тестів на наявність антигенів, що затверджені ЄС, та сертифікатів про вакцинацію або одужання для подорожуючих з країн Європейського Союзу та Європейської Економічної Зони, а також відкриття подорожей з метою туризму для подорожуючих з країн, що не входять до ЄС, за умови наявності сертифікатів про вакцинацію.

А. Я подорожую до Іспанії з країни Європейського Союзу (ЄС) або Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ), які документи з метою дотримання санітарних правил я маю надати при в’їзді?

Ви маєте вивчити ПЕРЕЛІК КРАЇН ЄС/ЄЕЗ та ПЕРЕЛІК ТРЕТІХ КРАЇН, що публікується кожні 15 днів Міністерством охорони здоров’я для перевірки:

1. Якщо ви подорожуєте із території країни «ризику» ЄС/ ЄЕЗ ви маєте надати один із наступних трьох документів (за винятком дітей віком до 6 років):

а) Сертифікат вакцинації: виданий компетентними органами країни походження після спливу 14 днів після отримання останньої дози повного курсу щеплення. Прийнятними є вакцині, що схвалені Європейським агентством з лікарських засобів або схвалені для екстреного застосування Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я. Сертифікат має містити щонайменше таку обов’язкову інформацію: 1. Ім’я та прізвище вакцинованої особи 2. Дати вакцинації, включаючи дату останнього щеплення 3. Тип використаної вакцини 4. Кількість введених доз та кількість доз повного курсу вакцинації 5. Країна видачі 6. Реквізити установи, що видала довідку про вакцинацію.
b) Діагностична довідка: негативний результат тестування методом ПЛР (PCR) або аналогічний (типу NAAT), або негативний тест на антигени, включений до загального переліку Європейської Комісії (https://covid-19-diagnostics.jrc.ec.europa.eu/devices#form_content), що проведені протягом останніх 48 годин перед прибуттям до Іспанії.
c) Довідка про одужання (підтвердження, що особа одужала від захворювання): видана компетентним органом або медичною службою щонайменше після спливу 11 днів з часу проведення першого тестування типу NAAT (PCR, TMA, LAMP або подібні), що показав позитивний результат. Термін чинності довідки спливатиме через 180 днів з дати забору діагностичної проби. Довідка повинна містити щонайменше таку необхідну інформацію: а. Ім’я та прізвище особи b. Дата забору діагностичної проби під час першого тесту на SARS-CoV-2, що показав позитивні результати c. Тип проведеного дослідження NAAT d. Країна видачі.
Будь-який із перелічених вище трьох сертифікатів має бути складений іспанською, англійською, французькою або німецькою мовою. Якщо оригінал довідки не може бути виданий однією із цих мов, до довідки має додаватися переклад на іспанську мову, здійснений офіційною установою.

2. Якщо ви подорожуєте із території в межах ЄС/ЄЕЗ, що не включена до ПЕРЕЛІКУ КРАЇН ЄС/ЄЕЗ та ПЕРЕЛІКУ ТРЕТІХ КРАЇН Міністерства охорони здоров’я від вас не вимагатимуться ані діагностична довідка, ані сертифікат вакцинації ані довідка про одужання.

B. Я подорожую до Іспанії з туристичною метою з країни, яка не входить ані до Європейського Союзу, ані до Європейської Економічної Зони, які правила щодо мого в’їзду?

Ви маєте переглянути ПЕРЕЛІК КРАЇН ЄС/ЄЕЗ та ПЕРЕЛІК ТРЕТІХ КРАЇН для перевірки:

1. Якщо подорожуєте з країни або території, що включена до переліку країн із низьким рівнем поширення (коронавірусу), та не входить до «зони ризику», ви можете подорожувати без діагностичної довідки, сертифікату вакцинації ані довідки про одужання. На даний момент до цього списку включені такі країни:

 1. Австралія
 2. Ізраїль
 3. Японія
 4. Нова Зеландія
 5. Руанда
 6. Сінгапур
 7. Республіка Корея
 8. Таїланд
 9. Велика Британія
 10. КНР та спеціальні адміністративні райони Макао та Гонконг

2. Якщо ви подорожуєте з країни або території, яка не включена до країн із низьким рівнем поширення коронавірусу з 07 червня, дозволятиметься в’їзд з метою туризму осіб, які мають сертифікат про вакцинацію, виданий компетентними органами країни походження після спливу 14 днів від дати отримання останньої дози, яка необхідна для завершення повного циклу вакцинації. Визнаватимуться вакцини, що схвалені Європейським агентством з лікарських засобів або схвалені для екстреного застосування Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я. На даний час такими вакцинами є Pfizer-Biontech, Moderna, Astra-Zeneca, Johnson & Johnson, Sinovac та Sinopharm.

Сертифікат про вакцинацію повинен містити щонайменше таку обов’язкову інформацію:

 • Ім’я та прізвище вакцинованої особи
 • Дата вакцинації, включаючи дату останнього щеплення
 • Тип використаної вакцини
 • Кількість введених доз та кількість доз необхідних для повного курсу вакцинації
 • Країна видачі
 • Ідентифікаційні реквізити установи, що видала довідку

С. Які документи/формуляри я маю заповнити?

Незалежно від країни, з якої ви подорожуєте, для усіх пасажирів, які прибувають до Іспанії повітряним або морським шляхом, у тому числі з метою транзиту, у тому числі для дітей віком до 6 років, мають заповнюватися перед відправленням формуляри санітарного контролю на веб сторінці https://www.spth.gob.es/ або із застосуванням мобільного додатку Spain Travel Health. За результатами заповнення формуляра генерується індивідуальний QR код, який подорожуючі мають надавати транспортним компаніям перед посадкою, а також санітарним службам у пункті пропуску в Іспанії.

D. З яких процедур складається санітарний контроль після прибуття?

Щонайменше передбачається вимір температури безконтактними термометрами або термографічними камерами; документальний контроль та візуальний контроль стану пасажира. Пасажири із цифровим COVID сертифікатом ЄС, а також ті, що подорожують із країн, які не входять до «зони ризику» (як ЄС так і третіх країн), отримують QR код швидкого контролю, який надає доступ до більш оперативного санітарного контролю, оскільки такі пасажири не мають надавати сертифікати ані при посадці, ані після прибуття.

У разі підтвердження або підозри щодо наявності захворювання на COVID 19 у пасажира, застосовуватимуться затверджені протоколи для інформування санітарних служб відповідних автономних областей та направлення пасажира до медичного закладу з метою обстеження.

E. І якщо я подорожую до Іспанії як пасажир міжнародного морського круїзу?

Пасажири міжнародних морських круїзів, які подорожують у територіальних водах, не мають використовувати додаток Spain Travel Health, натомість отримання їх даних має здійснюватися через цифровий додаток EU Digital Passenger Locator Form, що наявний за посиланням: https://www.healthygateways.eu/

F. А якщо я подорожую до Іспанії наземним шляхом?

Усі особи віком 6 років та старші, які подорожують із країн або територій «зони ризику», зобов’язані мати сертифікат про вакцинацію, діагностичну довідку або довідку про одужання, що перелічені у першому абзаці цього документа.

ДОВІДКОВО: У оновленому списку Міністерства охорони здоров’я Іспанії, що опублікований 07 червня, УКРАЇНА входить до переліку третіх країн та «зони ризику». Наступний перегляд списку країн «зони ризику» має бути здійснений 21 червня.
Перелічені вище правила для подорожей з Австралії, Ізраїлю, Японії, Нової Зеландії, Руанди, Сінгапуру, Республіки Корея, Таїланду, Великої Британії та КНР застосовуються до осіб, які мають статус резидентів у перелічених країнах.

Жінка – образ України, яка виборює свободу ціною життя, яке закладено як зерно у колосі пшениці, що символізує продовження українського роду.

 

Натюрморт в експресивно-абстрактній трактовці. Синтез реалістичного та абстрактного зображення.

Леді «Океан», асоціативно-експресивний образ.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad