Міжнародний Фестиваль
Української культури у Барселоні

COVID-19: Рада оновлює рекомендації щодо обмежень на поїздки з третіх країн

Сьогодні Рада ухвалила рекомендацію щодо внесення змін щодо тимчасового обмеження на неосновні подорожі до ЄС. Ця поправка відповідає поточним вакцинаційним кампаніям, вводячи певні відмови для вакцинованих осіб та полегшуючи критерії для скасування обмежень для третіх країн. У той же час він враховує можливі ризики, які представляють нові варіанти, встановлюючи механізм екстреного гальмування, щоб швидко реагувати на появу варіанту, що представляє інтерес чи занепокоєння у третій країні.

Критерії скасування обмежень для всіх мандрівників з третьої країни

Для скасування обмежень на необов’язкові поїздки для даної третьої країни згідно з новими правилами кількість випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів збільшено з 25 до 75. Прогрес у вакцинації населення проти вірусу також слід брати до уваги. У той же час, щоб реагувати на ризик, пов’язаний з новими варіантами, тепер слід розглядати виявлення в країні варіантів, що представляють інтерес, разом із варіантами, що викликають занепокоєння.

Інші існуючі критерії продовжують застосовуватись, включаючи стабільну або тенденцію до зменшення кількості нових випадків, кількість проведених тестів, 4% -ву позитивність серед усіх проведених тестів, загальну відповідь на COVID-19 у країні та надійність наявних інформація. Взаємність слід надалі враховувати в кожному конкретному випадку.

Зняття обмежень для щеплених осіб

Якщо держави-члени приймають докази вакцинації, щоб скасувати обмеження на подорожі, такі як тестування або карантин, вони, в принципі, повинні зняти обмеження на неосновні подорожі для мандрівників третіх країн, які отримали останню рекомендовану дозу схваленої ЄМА вакцини принаймні за 14 днів прибуття. Держави-члени можуть також зняти обмеження на необов’язкові поїздки для тих, хто отримав принаймні за 14 днів до останньої рекомендованої дози вакцини, завершивши процес переліку ВООЗ щодо екстреного використання.

Знімаючи ці обмеження, держави-члени повинні враховувати взаємність у кожному конкретному випадку.

Після прийняття положення про цифровий зелений сертифікат забезпечить основу, через імплементаційний акт Комісії, для лікування сертифікатів щеплень третіх країн, еквівалентних цифровим зеленим сертифікатам. До цього часу держави-члени повинні мати можливість приймати сертифікати третіх країн, що містять принаймні мінімальний набір даних, відповідно до національного законодавства та з урахуванням необхідності мати можливість перевірити справжність, дійсність та цілісність сертифіката.

Механізм аварійного гальмування

Якщо епідеміологічна ситуація третьої країни або регіону швидко погіршується, зокрема, якщо виявлено варіант, що викликає занепокоєння або інтерес, держави-члени повинні прийняти термінове, тимчасове обмеження на всі поїздки до ЄС. Це екстрене гальмування не повинно застосовуватися до громадян ЄС, довгострокових мешканців ЄС та певних категорій основних мандрівників, які, тим не менше, повинні проходити відповідні випробування та карантин, навіть якщо вони щеплені повністю.

Коли держава-член застосовує такі обмеження, держави-члени, які збираються в Раді, повинні терміново переглянути ситуацію узгоджено та у тісній співпраці з Комісією. Такі обмеження слід переглядати щонайменше кожні два тижні.

Передумови

30 червня 2020 року Рада прийняла рекомендацію щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов’язкові поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени повинні почати скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах, який переглядається кожні два тижні.

2 лютого 2021 року Рада прийняла рекомендацію щодо внесення змін, яка оновила критерії скасування обмежень, визначила заходи для подорожуючих та передбачила швидке відновлення обмежень у ситуаціях, що погіршуються, або коли виявлено високу частоту варіантів занепокоєння.

3 травня 2021 року Комісія представила пропозицію щодо подальшого пом’якшення існуючих обмежень на необов’язкові поїздки з огляду на розвиток епідеміологічної ситуації та хід вакцинаційних кампаній.

Рекомендація Ради не є юридично обов’язковим документом. Влада держав-членів залишається відповідальною за реалізацію змісту рекомендації.

Рекомендація щодо внесення змін до рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на неосновні подорожі до ЄС

COVID-19: подорожі та транспорт (довідкова інформація)

Жінка – образ України, яка виборює свободу ціною життя, яке закладено як зерно у колосі пшениці, що символізує продовження українського роду.

 

Натюрморт в експресивно-абстрактній трактовці. Синтез реалістичного та абстрактного зображення.

Леді «Океан», асоціативно-експресивний образ.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad