COVID-19: Рада оновлює рекомендації щодо обмежень на поїздки з третіх країн

Сьогодні Рада ухвалила рекомендацію щодо внесення змін щодо тимчасового обмеження на неосновні подорожі до ЄС. Ця поправка відповідає поточним вакцинаційним кампаніям, вводячи певні відмови для вакцинованих осіб та полегшуючи критерії для скасування обмежень для третіх країн. У той же час він враховує можливі ризики, які представляють нові варіанти, встановлюючи механізм екстреного гальмування, щоб швидко реагувати на появу варіанту, що представляє інтерес чи занепокоєння у третій країні.

Критерії скасування обмежень для всіх мандрівників з третьої країни

Для скасування обмежень на необов’язкові поїздки для даної третьої країни згідно з новими правилами кількість випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів збільшено з 25 до 75. Прогрес у вакцинації населення проти вірусу також слід брати до уваги. У той же час, щоб реагувати на ризик, пов’язаний з новими варіантами, тепер слід розглядати виявлення в країні варіантів, що представляють інтерес, разом із варіантами, що викликають занепокоєння.

Інші існуючі критерії продовжують застосовуватись, включаючи стабільну або тенденцію до зменшення кількості нових випадків, кількість проведених тестів, 4% -ву позитивність серед усіх проведених тестів, загальну відповідь на COVID-19 у країні та надійність наявних інформація. Взаємність слід надалі враховувати в кожному конкретному випадку.

Зняття обмежень для щеплених осіб

Якщо держави-члени приймають докази вакцинації, щоб скасувати обмеження на подорожі, такі як тестування або карантин, вони, в принципі, повинні зняти обмеження на неосновні подорожі для мандрівників третіх країн, які отримали останню рекомендовану дозу схваленої ЄМА вакцини принаймні за 14 днів прибуття. Держави-члени можуть також зняти обмеження на необов’язкові поїздки для тих, хто отримав принаймні за 14 днів до останньої рекомендованої дози вакцини, завершивши процес переліку ВООЗ щодо екстреного використання.

Знімаючи ці обмеження, держави-члени повинні враховувати взаємність у кожному конкретному випадку.

Після прийняття положення про цифровий зелений сертифікат забезпечить основу, через імплементаційний акт Комісії, для лікування сертифікатів щеплень третіх країн, еквівалентних цифровим зеленим сертифікатам. До цього часу держави-члени повинні мати можливість приймати сертифікати третіх країн, що містять принаймні мінімальний набір даних, відповідно до національного законодавства та з урахуванням необхідності мати можливість перевірити справжність, дійсність та цілісність сертифіката.

Механізм аварійного гальмування

Якщо епідеміологічна ситуація третьої країни або регіону швидко погіршується, зокрема, якщо виявлено варіант, що викликає занепокоєння або інтерес, держави-члени повинні прийняти термінове, тимчасове обмеження на всі поїздки до ЄС. Це екстрене гальмування не повинно застосовуватися до громадян ЄС, довгострокових мешканців ЄС та певних категорій основних мандрівників, які, тим не менше, повинні проходити відповідні випробування та карантин, навіть якщо вони щеплені повністю.

Коли держава-член застосовує такі обмеження, держави-члени, які збираються в Раді, повинні терміново переглянути ситуацію узгоджено та у тісній співпраці з Комісією. Такі обмеження слід переглядати щонайменше кожні два тижні.

Передумови

30 червня 2020 року Рада прийняла рекомендацію щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов’язкові поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени повинні почати скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах, який переглядається кожні два тижні.

2 лютого 2021 року Рада прийняла рекомендацію щодо внесення змін, яка оновила критерії скасування обмежень, визначила заходи для подорожуючих та передбачила швидке відновлення обмежень у ситуаціях, що погіршуються, або коли виявлено високу частоту варіантів занепокоєння.

3 травня 2021 року Комісія представила пропозицію щодо подальшого пом’якшення існуючих обмежень на необов’язкові поїздки з огляду на розвиток епідеміологічної ситуації та хід вакцинаційних кампаній.

Рекомендація Ради не є юридично обов’язковим документом. Влада держав-членів залишається відповідальною за реалізацію змісту рекомендації.

Рекомендація щодо внесення змін до рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на неосновні подорожі до ЄС

COVID-19: подорожі та транспорт (довідкова інформація)

Рекомендації ЄС для громадян-подорожуючих з третіх країн, до яких віднесено і Україну (на жаль), мають загальний характер.

Конкретні вимоги визначає кожна країна окремо з урахування епідеміологічної ситуації тощо. Детальну інформацію Ви можете дізнаватися з інформації МЗС України на інтерактивній мапі, яка ЩОТИЖНЯ оновлюється, за цим посиланням: https://trip.gov.ua/.

Іспанія, яка тривалий час була зачинена для громадян України, які виключно з метою подорожі бажали до неї приїхати, з 27 липня, відкрила свої кордони для кожного з нас, оскільки Міністерством охорони здоров’я Іспанії опублікований оновлений список країн «зеленої зони», до якого включено Україну.

Відтак, починаючи з 27 липня громадяни України можуть подорожувати до Іспанії.

Хоча це офіційна інформація, достовірна, втім реальну ситуацію по країнам потрібно дивитися на сайтах країн.

Тому, з метою комфортної подорожі, за для власної безпеки і виключення непорозумінь з владою Іспанії на кордоні, Ви маєте детально ознайомитися із загальними вимогами цієї країни тут:

Також, Ви маєте набратися терпіння, бо окрім вищевказаного, Ви зможете потрапити, зокрема, до літака, за умови, попереднього оформлення формуляру санітарного контролю.

Так, для усіх пасажирів (у тому числі для дітей), які прибувають до Іспанії повітряним або морським транспортом, у тому числі з метою транзиту до інших країн, необхідно завчасно заповнити формуляр санітарного контролю на порталі МОЗ Іспанії за посиланням: https://www.spth.gob.es/. Після заповнення цього формуляра генерується QR код, який має надаватися представникам компанії перевізника перед посадкою на рейс, а також службам санітарного контролю в пункті пропуску в порту або аеропорту прибуття до Іспанії.

ВАЖЛИВО!

Зазначені організаторами іпартнерами фестивалю, вимоги щодо наявності сертифікату вакцинації, завершеної не пізніше ніж за 14 днів до в’їзду до Іспанії, базується на вищенаведених вимогах, а також розумінні найбільш комфортних умов перетину, що гарантують безпеку Вашого перебування в Іспанії, з мінімізацією ризиків отримати відмову у в’їзді, потрапити на карантин або інших загроз фізичного (здоров»я), морального (відмови на кордоні), матеріального (збитки через заборону в’їзду навіть за наявності негативних ПЛР тестів) характеру.

Увага!

Інформація оновлюється щотижня, просимо це враховувати при плануванні подорожі та додатково перевіряти дані перед поїздкою.

Крім того, звертаємо Вашу увагу!!!
На сьогодні, через відновлення активної діяльності туроператорів, у тому числі по Іспанії, а також великою кількістю пропозицій щодо привабливого відпочинку від інших осіб, останніми пропонуються послуги щодо групового ПЛР-тестування або навіть вакцинації з наданням сертифікату вакцинації.
Ми, як організатори і партнери VII Міжнародного фестивалю української культури «Ucrania Fest 2021» КАТЕГОРИЧНО не підтримуємо таке ставлення до українців, не погоджуємося з такою небезпечною політикою в сфері туризму і робимо все можливе, щоб запрошені нами гості і учасники максимально відчували себе комфортно і безпечно.

Про решту кожен має подбати самостійно і взяти власну відповідальність за рішення щодо дотримання умов в’їзду до Королівства Іспанії!!!

Рада ЄС включила Україну до переліку держав, для громадян яких пропонують скасувати обмеження на подорожі. Про це повідомило МЗС України.

Йдеться про необов’язкові мандрівки до Євросоюзу, наприклад, туристичні, які були заборонені для громадян третіх держав під час пандемії.

ЄС поступово розширює список “зеленої зони” – переліку країн, звідки в’їзд можливий. І Україна нарешті туди потрапила.

“Вітаю рішення ЄС, яке рекомендує відновити повноцінну дію безвізу з Україною. Воно свідчить, що показники епідемічної ситуації в Україні відповідають вимогам ЄС. Це нові можливості для подорожей українців цього літа та важливий сигнал державам світу, що захворюваність на COVID-19 в Україні значно знизилась”, – заявив міністр МЗС Дмитро Кулеба.

Подорожі до ЄС стануть можливими?

Включення до “зеленого переліку” не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС.

Рішення Ради ЄС має рекомендаційний характер для країн союзу.

Кожна держава окремо ухвалює рішення, з якої країни і на яких умовах пускати до себе іноземців.

ЄС оновлює “зелений перелік” кожні два тижні. У разі погіршення епідемічної ситуації, країни можуть вилучити з переліку.

Правила в’їзду у кожну країну українці мають перевіряти перед поїздкою на спеціальній карті МЗС.

Куди можна їхати?

Нещодавно ЄС запровадив електронні ковід-сертифікати для подорожей всередині союзу. В Україні вони теж з’явилися, але поки що для виїзду за кордон не працюють.

Але Україна має паперові свідоцтва про вакцинацію, які визнали Угорщина, Туреччина, Болгарія, Іспанія.

Низка країн вже зараз пускають українців без сертифікатів – з негативними ПЛР і з кількома іншими умовами.

Станом на 5 липня, українців пускають у такі країни (цей список може змінюватись):

 • Хорватія: негативний ПЛР + документи про оплату житла на час подорожі.
 • Болгарія: негативний ПЛР або документ про повну вакцинацію від Covid-19, від якої пройшло не менше 14 днів, або документ, що засвідчує, що особа перехворіла на COVID-19 не більше, ніж за 6 місяців до дати в’їзду.
 • Греція: негативний ПЛР + заповнити спеціальну Форму сповіщення про місцеперебування пасажира,
 • Без обмежень можна їхати до Чорногорії, а звідти без тесту до її балканських сусідів – Сербії, Албанії та Північної Македонії.

З документом про повну вакцинацію від COVID-19, від якої пройшло щонайменше 14 днів, можна їхати до Німеччини, Іспанії, Нідерландів, Австрії, Естонії, Португальської Мадейри.

Покращення епідеміологічної ситуації в Іспанії та досягнення прогресу у процесі вакцинації, який продовжується як в Іспанії, так і в багатьох країнах світу, дозволяють пом’якшити вимоги щодо в’їзду на територію Іспанії для туристів. З 7 червня набуває сили нова нормативна база, деталі якої описуються у цьому документі, та яка містить у собі принципові нововведення: прийнятність швидких тестів на наявність антигенів, що затверджені ЄС, та сертифікатів про вакцинацію або одужання для подорожуючих з країн Європейського Союзу та Європейської Економічної Зони, а також відкриття подорожей з метою туризму для подорожуючих з країн, що не входять до ЄС, за умови наявності сертифікатів про вакцинацію.

А. Я подорожую до Іспанії з країни Європейського Союзу (ЄС) або Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ), які документи з метою дотримання санітарних правил я маю надати при в’їзді?

Ви маєте вивчити ПЕРЕЛІК КРАЇН ЄС/ЄЕЗ та ПЕРЕЛІК ТРЕТІХ КРАЇН, що публікується кожні 15 днів Міністерством охорони здоров’я для перевірки:

1. Якщо ви подорожуєте із території країни «ризику» ЄС/ ЄЕЗ ви маєте надати один із наступних трьох документів (за винятком дітей віком до 6 років):

а) Сертифікат вакцинації: виданий компетентними органами країни походження після спливу 14 днів після отримання останньої дози повного курсу щеплення. Прийнятними є вакцині, що схвалені Європейським агентством з лікарських засобів або схвалені для екстреного застосування Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я. Сертифікат має містити щонайменше таку обов’язкову інформацію: 1. Ім’я та прізвище вакцинованої особи 2. Дати вакцинації, включаючи дату останнього щеплення 3. Тип використаної вакцини 4. Кількість введених доз та кількість доз повного курсу вакцинації 5. Країна видачі 6. Реквізити установи, що видала довідку про вакцинацію.
b) Діагностична довідка: негативний результат тестування методом ПЛР (PCR) або аналогічний (типу NAAT), або негативний тест на антигени, включений до загального переліку Європейської Комісії (https://covid-19-diagnostics.jrc.ec.europa.eu/devices#form_content), що проведені протягом останніх 48 годин перед прибуттям до Іспанії.
c) Довідка про одужання (підтвердження, що особа одужала від захворювання): видана компетентним органом або медичною службою щонайменше після спливу 11 днів з часу проведення першого тестування типу NAAT (PCR, TMA, LAMP або подібні), що показав позитивний результат. Термін чинності довідки спливатиме через 180 днів з дати забору діагностичної проби. Довідка повинна містити щонайменше таку необхідну інформацію: а. Ім’я та прізвище особи b. Дата забору діагностичної проби під час першого тесту на SARS-CoV-2, що показав позитивні результати c. Тип проведеного дослідження NAAT d. Країна видачі.
Будь-який із перелічених вище трьох сертифікатів має бути складений іспанською, англійською, французькою або німецькою мовою. Якщо оригінал довідки не може бути виданий однією із цих мов, до довідки має додаватися переклад на іспанську мову, здійснений офіційною установою.

2. Якщо ви подорожуєте із території в межах ЄС/ЄЕЗ, що не включена до ПЕРЕЛІКУ КРАЇН ЄС/ЄЕЗ та ПЕРЕЛІКУ ТРЕТІХ КРАЇН Міністерства охорони здоров’я від вас не вимагатимуться ані діагностична довідка, ані сертифікат вакцинації ані довідка про одужання.

B. Я подорожую до Іспанії з туристичною метою з країни, яка не входить ані до Європейського Союзу, ані до Європейської Економічної Зони, які правила щодо мого в’їзду?

Ви маєте переглянути ПЕРЕЛІК КРАЇН ЄС/ЄЕЗ та ПЕРЕЛІК ТРЕТІХ КРАЇН для перевірки:

1. Якщо подорожуєте з країни або території, що включена до переліку країн із низьким рівнем поширення (коронавірусу), та не входить до «зони ризику», ви можете подорожувати без діагностичної довідки, сертифікату вакцинації ані довідки про одужання. На даний момент до цього списку включені такі країни:

 1. Австралія
 2. Ізраїль
 3. Японія
 4. Нова Зеландія
 5. Руанда
 6. Сінгапур
 7. Республіка Корея
 8. Таїланд
 9. Велика Британія
 10. КНР та спеціальні адміністративні райони Макао та Гонконг

2. Якщо ви подорожуєте з країни або території, яка не включена до країн із низьким рівнем поширення коронавірусу з 07 червня, дозволятиметься в’їзд з метою туризму осіб, які мають сертифікат про вакцинацію, виданий компетентними органами країни походження після спливу 14 днів від дати отримання останньої дози, яка необхідна для завершення повного циклу вакцинації. Визнаватимуться вакцини, що схвалені Європейським агентством з лікарських засобів або схвалені для екстреного застосування Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я. На даний час такими вакцинами є Pfizer-Biontech, Moderna, Astra-Zeneca, Johnson & Johnson, Sinovac та Sinopharm.

Сертифікат про вакцинацію повинен містити щонайменше таку обов’язкову інформацію:

 • Ім’я та прізвище вакцинованої особи
 • Дата вакцинації, включаючи дату останнього щеплення
 • Тип використаної вакцини
 • Кількість введених доз та кількість доз необхідних для повного курсу вакцинації
 • Країна видачі
 • Ідентифікаційні реквізити установи, що видала довідку

С. Які документи/формуляри я маю заповнити?

Незалежно від країни, з якої ви подорожуєте, для усіх пасажирів, які прибувають до Іспанії повітряним або морським шляхом, у тому числі з метою транзиту, у тому числі для дітей віком до 6 років, мають заповнюватися перед відправленням формуляри санітарного контролю на веб сторінці https://www.spth.gob.es/ або із застосуванням мобільного додатку Spain Travel Health. За результатами заповнення формуляра генерується індивідуальний QR код, який подорожуючі мають надавати транспортним компаніям перед посадкою, а також санітарним службам у пункті пропуску в Іспанії.

D. З яких процедур складається санітарний контроль після прибуття?

Щонайменше передбачається вимір температури безконтактними термометрами або термографічними камерами; документальний контроль та візуальний контроль стану пасажира. Пасажири із цифровим COVID сертифікатом ЄС, а також ті, що подорожують із країн, які не входять до «зони ризику» (як ЄС так і третіх країн), отримують QR код швидкого контролю, який надає доступ до більш оперативного санітарного контролю, оскільки такі пасажири не мають надавати сертифікати ані при посадці, ані після прибуття.

У разі підтвердження або підозри щодо наявності захворювання на COVID 19 у пасажира, застосовуватимуться затверджені протоколи для інформування санітарних служб відповідних автономних областей та направлення пасажира до медичного закладу з метою обстеження.

E. І якщо я подорожую до Іспанії як пасажир міжнародного морського круїзу?

Пасажири міжнародних морських круїзів, які подорожують у територіальних водах, не мають використовувати додаток Spain Travel Health, натомість отримання їх даних має здійснюватися через цифровий додаток EU Digital Passenger Locator Form, що наявний за посиланням: https://www.healthygateways.eu/

F. А якщо я подорожую до Іспанії наземним шляхом?

Усі особи віком 6 років та старші, які подорожують із країн або територій «зони ризику», зобов’язані мати сертифікат про вакцинацію, діагностичну довідку або довідку про одужання, що перелічені у першому абзаці цього документа.

ДОВІДКОВО: У оновленому списку Міністерства охорони здоров’я Іспанії, що опублікований 07 червня, УКРАЇНА входить до переліку третіх країн та «зони ризику». Наступний перегляд списку країн «зони ризику» має бути здійснений 21 червня.
Перелічені вище правила для подорожей з Австралії, Ізраїлю, Японії, Нової Зеландії, Руанди, Сінгапуру, Республіки Корея, Таїланду, Великої Британії та КНР застосовуються до осіб, які мають статус резидентів у перелічених країнах.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad